Dziś są Papugi 1 urodziny…

Dziś są Papugi 1 urodziny...

Dokładnie rok temu, jak przypomniał mi przed momentem system, założyłam Papugę z Ameryki

I wstyd przyznać… ale jestem kompletnie nieprzygotowana na tę uroczystość.

Chciałabym zatem, w skromnym tonie (bo siedzę tu w pidżamie, no i na dodatek ani tu świeczek, ani tym bardziej tortu nie mam),

podziękować za motywację oraz doping, które widzę w każdym ciekawym komentarzu.

Dziękuję stałym czytelnikom, którzy często wpadając do mnie “na kawę”, sprawiają, że mam ochotę ich uściskać na powitanie jak moich polskich znajomych, których zostawiłam w kraju.

Dziękuję również tym, którzy czytają po cichu, nawet miesiącami, ukradkiem a po jakimś czasie dają o sobie jednak znać pisząc maile na papugazusa@gmail.com

Mimo, że moje życie prywatne nie pozwala mi prowadzić intensywnych romansów epistolarnych, zawsze jest mi szalenie miło, gdy dostaję od Was takie oznaki życia.

Dziękuję również osobom, które wchodzą na moją stronę i nigdy już nie wracają. Ci dają mi największą motywację do działania. No a przede wszystkim uczą pokory.

Zamiarem Papugi z Ameryki nie jest bałwochwalcze pianie na temat USA lecz zwykła afirmacja życia.

Tu nie tylko dzielę się swoimi obserwacjami oraz amerykańskimi zjawiskami, które warte są zaszczepienia na polskim gruncie, ale również podpowiadam jak żyć. Jak ubarwiać swoją rzeczywistość. Jak dostać więcej od życia… estetycznego życia.

To taki lifestyle… ale już może nie czysto amerykański ale… papugowy.

Czasami możecie mieć wrażenie, że za dużo mnie TU chyba 😉 (linki do kilku przykładowych tekstów)

Życzę Wam w tym Nowym 2016 Roku samych wspaniałych noworocznych postanowień, w których wytrwacie, tak jak ja wytrwałam pisząc od 2 stycznia 2015r. Papugę z Ameryki. 

 

P.S. 1 W poniedziałek nowy post pt. 6 rad, jak wytrwać w noworocznych postanowieniach

P.S. Dodatkowo, mam dla Was urodzinowy konkurs!!!  Ale o szczegółach poinformuję za kilka dni. Na odpowiedź na pytanie konkursowe, nad którym ciąglę myślę, będziecie mieli cały miesiąc. Mam nadzieję, że wszyscy zdążycie wziąć udział.

Jeżeli nie zapisałeś/łaś się na listę Ulubieńców Papugi, dołącz i wpisz swój adres, żeby dostać powiadomienie o szczegółach konkursu.

Papuga z Ameryki Blog o Ameryce, blog o usa

 

Share

Comments

  1. Gratuluje z całego serduszka! Pięknie Ci się blog rozrasta, aż zazdrość bierze 🙂
    Dziękuję za życzenia i Tobie oraz bliskich również życzę szczęśliwego Nowego Roku, pełnego zdrowia i wszelkich pomyślności :*

    • Papuga z USA Says: January 3, 2016 at 10:28 am

      Dzięki Pani Miniaturowa! Miło słyszeć takie słowa, choć ja sama mam czasem inne wrażenie 😉 Nie ma co zazdrościć, trzeba się od siebie uczyć i wspierać :). Potrzeba mi chyba więcej humoru, którego Tobie często nie brakuje 😉 Tobie również wszysktiego dobrego w Nowym Roku!

  2. Wszystkiego najlepszego ! 🙂

    I kolejnych lat wytrwałości 🙂

    • Papuga z USA Says: January 3, 2016 at 10:30 am

      Dzięki Aniu! A Tobie życzę, żebyś szybko zobaczyła te maile i ponaglenia odnośnie Twojej nagrody, bo dziś upływa mi termin zgłaszania adresów do wydawnictwa 🙂 Czekam na papugazusa@gmail.com Wszystkiego dobrego Aneczko i jeszcze raz dziękuję za życzenia.

  3. Sto lat blogowania życzę. Ciekawych tematów trafiających w zainteresowania, czytelników chętnie komentujących i żadnych hejterów na horyzoncie!

  4. To już rok? A minęło tak szybko. W każdym razie dużo motywacji i kolejnych lat blogowania 🙂

  5. Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych lat blogowania!

    • Papuga z USA Says: January 3, 2016 at 10:54 am

      Kingo, dziękuję bardzo i jednocześnie daję znać, że bardzo się cieszę, że dołączyłaś do Stałych Czytelników Papugi. Miło znowu Cię tu widzieć. Tobie w tym Nowym Roku również życzę wszystkiego dobrego oraz może nowego rekordu w czytaniu książek, mimo, że zaznaczyłaś, że chcesz przeczytać mniej ;). W roku 2015 przeczytałaś ich chyba 96? Zazdroszczę!!!

  6. Papugo, wszystkiego najlepszego i nie kończących się inspiracji na nowe teksty! 🙂

    • Papuga z USA Says: January 3, 2016 at 10:56 am

      Paula!! Dzięki wielkie! Miło widzieć, że jedną z pierwszych osób, które wpadły na urodzinową kawę, byłaś właśnie Ty :). Wszysktiego dobrego w Nowym Roku Rodaczko zza Wielkiej Wody 🙂

  7. Kolejnych lat blogowania życzę i wielu fanów 🙂

    • Papuga z USA Says: January 3, 2016 at 11:07 am

      Kobietko, dziękuję a jednocześnie życzę Ci w tym Nowym Roku dużo ZDROWIA, bo wiem, że zmagasz się z chorobą. No i może wygranej, większej niż książka… czy patelnia 😉

  8. Wszystkiego Najlepszego i kolejnych wspaniałych lat blogowania! 🙂

    • Papuga z USA Says: January 3, 2016 at 10:25 am

      Dzięki Weroniko! A skąd Ty kochana do mnie przybywasz? Chyba pierwszy raz Cię widzę u mnie.

      • Tutaj Twoja stała czytelniczka, która jest szczęśliwą posiadaczką wspaniałego lei 😉

        • Papuga z USA Says: January 3, 2016 at 3:52 pm

          O Ty bestio! Czyli prosze, zaliczasz sie do tej drugiej grupy tajniakow ?. Dobrze wiedziec! Mam nadzieje, ze lei dalej ma moc aloha ?

  9. Hej Papugo,

    Zaglądam do Ciebie często, bardzo tu fajnie i na twoim IG 🙂 Cieszę się, że Papuga już tak długo nadaje z USA.

    No cóż, nowy rok, nowe postanowienia, nowe wydarzenia i miejmy nadzieje że jeszcze więcej Papugi. 🙂

    Pozdrawiam !

  10. Hej Papugo,

    Emi,
    Zaglądam na twojego bloga dość często, i jak również na twoim IG i Tu, jest bardzo fajnie i ciekawie 🙂 🙂 Cieszę się, że Papuga już tak długo nadaje z USA.

    No cóż, nowy rok, nowe postanowienia, nowe wydarzenia i miejmy nadzieje że jeszcze więcej Papugi i ciekawostek z USA, chyba każdy czeka na coś nowego po każdej twojej publikacji. 🙂

    Pozdrawiam !

    • Papuga z USA Says: January 3, 2016 at 3:58 pm

      Lece do kosciola ale po powrocie stosownie podziekuje

    • Papuga z USA Says: January 3, 2016 at 9:26 pm

      Panie Arkady! dziękuję bardzo. Tak widzę “Twoje serduszka” 😉 często na instagramie, ale Ty sam, mimo, że fotograf… to coś obijasz się z tymi instagramami 😉 Pewnie dlatego, że jak widzę teraz rozkręciłeś jakiś pieczątkowy interes. Brawo! Życzę zatem w tym Nowym Roku samych sukcesów!

      • Hehe,
        Nie.. ja nadal działam w branży fotografii i grafiki komputerowej. Dużo pracy, nowe projekty.. A co do pieczątek.. nie, to był po prostu błąd w konfiguracji przekierowywania do mojej strony www, więc w takim razie zapraszam na moją stronę, z poprawioną konfiguracją..

        • Papuga z USA Says: February 2, 2016 at 4:06 am

          A widzisz… dobrze od razu takie rzeczy prostować 😉 BTW… Coś na instagramie obijasz się z tymi zdjęciami 😉

  11. Pierwsze urodziny to poważne Święto. Życzę Ci wielu lat blogowania, wielu interesujących tematów i żeby zawsze było miło u Ciebie jak dotychczas. Dzięki, że jesteś.

    • Papuga z USA Says: January 3, 2016 at 3:57 pm

      No tak, po polsku jest to przeciez “Roczek”. Dzieki Moniko, jednym z niebywale pozytywnych stron blogowania jest poznawanie wyjatkowych ludzi. Bardzo sie ciesze, ze mialysmy okazje sie spotkac. Sciskam!

  12. i4my.kids Says: January 4, 2016 at 7:35 am

    Papugo, dziekuje ze jestes!! 🙂

    • Papuga z USA Says: January 4, 2016 at 7:00 pm

      Strasznie mi miło… Pozdrawiam noworocznie a Ty pozdrów Big Bena 😉 i uściskaj swoje dwa okruszki, choć jak widzę, już takie małe nie są …

  13. ja też cieszę się bardzo, ze miałyśmy okazję spotkać się. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się wypić dobrą kawę w Warszawie :-)))

  14. Zgadzam się, zamiarem Papugi nie powinno być pianie, bo wówczas nazywałaby się Kogutem z Ameryki, a jak tu naście lat żyję, nigdy nie widziałam koguta; kury owszem, ale koguta nie. Ciekawe, gdzie się podziały amerykańskie koguty?… A tak serio, to przyjmij serdeczne gratulacje, odwalasz kawał dobrej roboty, podziwiam za dyscyplinę, a swoją drogą chętnie zapisałabym się do Ciebie na jakiś blogowy bootcamp, ja bloguję już półtora roku, a nie mam chyba nawet połowy liczby Czytelników, jakich Ty masz. Pozostaje pytanie, jak Ty to robisz, jaka jest złota formuła? (jeśli szef kuchni nie może zdradzić tajemniczego składnika, to spoko, rozumiem ; ) Życzę zdrówka i dalszych sukcesów w nowym roku! Pozdrowienia z Chicago!

    • Papuga z USA Says: January 7, 2016 at 6:58 am

      Oj Limonko Ty moja!!! Serdeczne dzięki za wspaniałe słowa!

      Ekspertką od dawania rad na temat blogowania to niestety nie jestem, ale co do czytelników muszę Ci przyznać rację, wszyscy, którzy się tu pojawiają i udzielają, dużo wnoszą do dyskusji… Za co ich szalenie cenię… i może to jest ten złoty środek. Zawsze to doceniam, a zwłaszcza wtedy, gdy tematy nie są klikalne i zachęcające do komentowania.

      BTW.Na Hawajach widziałam ich sporo… tzn kogutów, rzecz jasna 😉

  15. Kochana, gdy zaczynałam czytać Twojego bloga to w życiu nie przeszło mi przez myśl, że jest tak młody 😛 Tylu czytelników, odbiorców w tak krótkim czasie? 🙂
    Ogromne gratulacje!! Sto lat!

    • Papuga z USA Says: January 7, 2016 at 12:35 pm

      CHmury Kultury!!! Dzięki najszczersze! Cieszę się, że jesteś ze mną już tyle miesięcy. Ja ze swojej strony, bardzo lubię Twój cykl o ciekawych i godnych znania polskich specjalistach w różnych dziedzinach itd. Kiedy szykujesz następny wpis?
      Pozdrawiam noworocznie!

    • Ja też byłam przekonana, że Papuga jest bardziej stara. To znaczy… starsza!

      • Papuga z USA Says: January 10, 2016 at 2:32 am

        No jaka stara, jaka stara…. ale może w sumie macie rację… “stara d… już jestem” 😉 młoda duchem za to 😉

  16. A wiec z lekkim opoznieniem ale… 100 lat! Sto lat niech Papuga zyje nam! :))) i choc pojawiam sie tu i znikam, to bardzo lubie cie czytac. Tak trzymaj Papuzko!

    • Papuga z USA Says: February 2, 2016 at 4:14 am

      Gosia, dzięki Ty kobietko, Ty moja! Miód dla moich uszu czy tam oczu 😉 Już zabieram się do roboty, żeby nadrabiać zaległości…

  17. Sto lat! Niech się pisze. Niech się pisze dobrze i do pełna 🙂

  18. […] Chyba dlatego, żeby ujrzała światło dzienne… bo przecież z racji swego młodego wieku (1 -sze urodziny za nami), braku sms-owego wsparcia nieświadomej rodziny i znajomych, których wystarczyłoby powiadomić […]