Ogród botaniczny w DC -must see! 

Ogród botaniczny w DC -must see! 

Dziś – krótka fotorelacja z jednej z największych świątecznych atrakcji, jaką obecnie można zobaczyć w stolicy. Ogród botaniczny w DC zachwyca nie tylko roślinnością, aranżacją świątecznych ozdób czy ilością gwiazd betlejemskich ale wystawą miniatur budynków DC, zrobionych z kory, patyków czy innych naturalnych materiałów.

Ta cykliczna ekspozycja, która pojawia się zwykle pod koniec listopada, zachwyca nie tylko dorosłych ale i dzieci. Te ostatnie największy ubaw mają w pokoju z kolejkami, które jeżdżą bez wytchnienia między kolejnymi cudami zrobionymi z naturalnych materiałów. Co roku, temat wystawy się zmienia. W zeszłym roku były to “morza i oceany”, w tym roku wszystko toczy się w okół kwiatów, pszczół, motyli, pyłków  oraz miodu.

Wstęp do ogrodu botanicznego, jak i do wszystkich państwowych muzeów w DC, jest darmowy.

 

PC190116 PC190118 PC050021

Share

Comments

  1. Jak się ogląda te zdjęcia, to aż dech zapiera. Wyobrażam sobie jak to fantastycznie wygląda w rzeczywistości.

    • Papuga z USA Says: December 20, 2015 at 5:20 pm

      tak, oni są mistrzami w swoim fachu. A najfaniejsze jest w tym to, że potrafią nie tylko dbać o wygląd ogrodu ale również o jego interaktywnosć. Dwa razy w tygodniu są tu darmowe koncerty, dzieci mają swój kącik albo jakieś projekty, w stylu zbieranie pięczątek do paszportu, które są ukryte w różnych zakątkach ogrodu. Coś na zasadzie bawienia się w chowanego.

  2. […] pisałam w art. pt.10 rzeczy, które musisz zrobić w grudniu po amerykańsku  oraz TU i TU, to ze smutkiem muszę przyznać, że Święta w USA ograniczają się do jednodniowej kolacji, […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close