Happy St. Patrick’s Day!

Happy St. Patrick's Day!
White_House_fountain_dyed_green_for_Saint_Patrick's_Day_2011

zdj. wikipedia

Miłego zielonego dnia! P.S. Przed momentem moja córka zrobiła mi awanturę, że jej skarpetki nie są zielone… Jakimś cudem jednak wybrałyśmy się do szkoły… Mimo, że ogólnie nie ma wielkiego zielonego szaleństwa na ulicach, są osoby i instytucje w USA, które hucznie obchodzą to święto. W ubiegły weekend w większości wielkich miast odbywały się parady. Niektóre miasta z tego tytułu zafarbowały na zielono swoje rzeki. Są mamy, które wyprawiają imprezy dla dzieci z zielonymi dekoracjami i smakołykami. W ubiegłych latach zdarzyło mi się zobaczyć babcie z zielonymi włosami. Nie jest jednak tak, że wszyscy chodzą tu dziś w irlandzkim nastroju. To po prostu kolejna fajna okazja do spotkania się ze znajomymi i wspólnego wypicia piwa… z koniczynką najlepiej.

zdj.pisabay.com

zdj. pxsabay.com

Share

Comments

  1. Zielono mi 😀

  2. Dzień Świętego Patryka to szczególne dla mnie święto, a Papuga wie dlaczego. Może być obchodzone na zielono, czemu nie :-))

  3. […] Ledwo luty skończony, a na amerykańskich drzwiach zaczynają pojawiać się zielone dekoracje z okazji dnia ŚW. PATRYKA,  (wielu Amerykanów, poczuwa się do celebrowania tego święta ze względu na swoje korzenie oraz przodków, którzy przypłyneli do USA w nadziei na nowy lepszy kraj i życie, Ci którzy nie mają nic z Irlandią wspólnego, też wykorzystują okazję do towarzyskich spotkań w zielonych barwach). W tym dniu zielone jest wszystko, zielone lokalne parady, zielone włosy na głowie pewnej babci, balony fruwające w centrach handlowych, zielone t-shirty, czapki, przebrania biesiadników, nawet makaron czy smakołyki serwowane z tej okazji są zielone. O farbowaniu rzek na zielono też Wam chyba wspominałam (O TUTAJ). […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close