Memorial Day – grillowanie i kąpanie czas zacząć!

Memorial Day - grillowanie i kąpanie czas zacząć!

Powiew flag, odgłosy parad, powszechne grillowanie oraz plusk wody w basenie to stałe elementy dzisiejszego Dnia Pomników (Memorial Day).

 

Memorial Day to święto, które początkowo upamiętniało poległych w wojnie secesyjnej (1861-65), po I wojnie światowej stało się oficjalnym świętem narodowym ku pamięci wszystkich poległych żołnierzy.

W tym dniu wielu Amerykanów odwiedza pomniki oraz cmentarze wojskowe, gdzie przy każdym grobie powiewa mała flaga.

Na największym cmentarzu w Arlington, Prezydent Obama wygłasza płomienne mowy na temat wagi poświęcenia żołnierzy oraz miłości do ojczyzny.

Obywatele ochoczo przyłączają się do parad, które w tym dniu odbywają się w większości dużych i małych miast.

800px-Washington_Metropolitan_Police_Department_officers_participate_in_the_2013_National_Memorial_Day_Parade_in_Washington,_D.C.,_May_27,_2013_130527-A-AO884-123

Amerykańska flaga powiewa nie tylko na gankach domów, samochodach ale również widnieje na ubraniach, dekoracjach stołów, twarzach itd. Wszystkich łączą narodowe barwy.

 

Ci mniej patriotyczni obywatele spędzą dzień na zakupach, bo w takich dniach jak Memorial Day, niesamowite promocje rzeczywiście potrafią odciągnąć uwagę od innych miejskich atrakcji. Osobny artykuł na temat amerykańskich zakupów znajdziesz TU 

Dzień Pomników to również oficjalne otwarcie sezonu grillowania oraz kąpania w odkrytych basenach.Od dziś uruchomione zostaną również spryskiwacze lub fontanny na placach zabaw.

 

 

FullSizeRender-7

Jeżeli interesuje Cię temat amerykańskich świąt narodowych polecam artykuł pt.:

 O amerykańskich świętach, które uczą mnie jak celebrować te polskie święta…

no i na koniec, jak to tu mawiają…

Have a wonderful Memorial Day! 

Share

Comments

  1. wszyscy Amerykanie, ktrych znam bardzo powaznie podchodza do tego swieta. Zdecydowali dzis nie przyjsc do pracy a Ci co nie pracuja zatrzymali dzieci w domu. W Kanadzie to dzien jak kazdy inny.

    • Papuga z USA Says: June 11, 2016 at 11:09 am

      Cześć Flipendo, (czy wolisz Karola?)
      przepraszam, że tak późno. To prawda. Amerykanie bardzo sumiennie podchodzą do swoich narodowych świąt. I to jest chyba różnica między np. polskimi imigrantami, którzy dostosowują się do potrzeby pracodawcy i chyba raczej nie biorą dnia wolnego z okazji np. 11 listopada, 3 maja, Wszystkich Świętych. itd. P.S. Jak zawsze miło było Cię zobaczyć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close