Nowy Jork na spokojnie – galeria

Nowy Jork na spokojnie - galeria

Nowy Jork w obiektywie PapugiNowy Jork jest jak internet z szybkim łączem. Znajdziesz tu wszystko, nawet te rzeczy, o których nie śniłeś ! Nie będę pisać jak wspaniałe jest to miejsce, bo czasami nie jest; jak piękne, bo to oczywiste; ile rozrywek tu doznasz, bo to banalne. W ramach przedmowy do mojej galerii tylko powiem, że wszystko zależy od Ciebie i Twojego statusu jak będziesz postrzegać to miasto.

Nieważne czy jesteś smutasem, weselnikiem, czytelnikiem czy gastronomikiem; nielegalnym imigrantem, polskim celebrytą, artystą, szejkiem czy rozpustnikiem. Każdy odkryje tu własny Nowy Jork, jego własne oblicze.

I to mi się w tym mieście najbardziej podoba. Ten eklektyzm, dzięki, któremu powstało i powstanie jeszcze wiele książek, filmów, wierszy. A każdy z nich będzie inny i fascynujący…

Z punktu widzenia singla, nie ma chyba lepszego miejsca do życia. Z punktu widzienia rodzica już niekoniecznie. I mimo, że Nowy Jork uwielbiam i zwykle spędzam tam lato, to do rodzinnego życia wolę jednak spokojne i “odludne” DC.

Tu windy w czystym metrze są na każdej stacji; nikt nie wyrzuca śmieci na chodnik; wszędzie jest zielono i kwieciście (czytaj, nawet psy mają gdzie sikać); za muzea,zoo i baseny nie trzeba płacić a i taksówkarze są o niebo milsi. Posiadanie samochodu bez prywatnego parkingu w Nowym Jorku może okazać się istną zmorą a robienie codziennych zakupów prawdziwym koszmarem. Z drugiej strony, wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. W imię tych wszystkich atrakcji… warto zacisnąć zęby i pokochać Nowy Jork.

Poniżej zamieszczam zdjęcia, niekoniecznie reprezentujące moją perspektywę patrzenia na to miasto…

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close