Bądź grzeczny… bo elf patrzy…

Bądź grzeczny... bo elf patrzy...

W 2005 roku, siedząc przy śniadaniu, Carol Aebersold z córką Chanda Bell wymyśliły historię Elfa, który codziennie wraca na Północny Biegun, by zdać Mikołajowi raport z zachowania dzieci, z którymi zamieszkał na czas adwentu. Świąteczna książeczka, którą dziewczyny opublikowały własnym sumptem, odniosła taki sukces, że dziś mało kto w Stanach o niej nie słyszał.

Do książki dołączana jest mała laleczka tytułowego elfa,  która jakimś cudem co noc ożywa i zmienia miejsce położenia. Początkowo zabawa “w chowanego” polegała tylko na lokalizowaniu przez dzieci elfa, który przemieścił się np. ze swojej półki do szafki kuchennej. W ostatnich latach jednak ze zwykłego obserwatora, elf ten stał się dowcipnisiem, psotnikiem czy nawet wojownikiem. (Jak się domyślacie i rodzice zaczęli mieć z tego radość;))

Nasz elf też ma dziwne pomysły. Moje dzieci znalazły go w zeszłym tygodniu pływającego w zlewie pełnym galarety. Innym razem koleś domalował nam wąsy na zdjęciu rodzinnym, albo wtedy jak wlazł na zegar ścienny – też nas zaskoczył! Wczoraj np. urządził sobie wyścig samochodowy, a dwa dni wcześniej zjadł kilka czekoladek, którymi ubrudził sobie buzię.

Poniżej kilka zdjęć najbardziej kreatywnych elfów.

 

Elf rodziny Marka Baylora lubi grać w domino. Zdj.TU

Elf rodziny Marka Baylora lubi grać w domino. Zdj.TU

 

Ten np. przypomina, o tym, że dziecko zapomniało umyć zęby. zdj. wikimedia

Ten np. przypomina, o tym, że dziecko zapomniało umyć zęby. zdj. wikimedia

zdj. amazon

zdj. amazon koszt to ok. 30$

Nasz elf w tym roku wygląda tak: co oznacza, że każdy z Was może przyłączyć się do zabawy. Nie ma znaczenia jak wygląda, jeżeli  macie coś podobnego do elfa, wasze dzieci, siostry, mali bracia, kuzyni będą mieli niesamowitą uciechę. Bawcie się z maluchami po amerykańsku ;).

Czasami elf jednak może być rozproszony... zdj. peapodsquadmom

Czasami elf jednak może być rozproszony… zdj. peapodsquadmom

 

zdj. TU

zdj. TU albo zamodlony…

Więcej ciekawych pomysłów na elfa znajdziecie na pintereście. Jednym z przykładów może być blog www.iheartnaptime.net, gdzie znajdziecie m.in. tego typu propozycje:

źródło zdj. http://www.iheartnaptime.net/elf-shelf-ideas/

źródło zdj. http://www.iheartnaptime.net/elf-shelf-ideas/

ktoś tu lubi popcorn. zdj. TU

albo najedzony 😉 . zdj. TU

Share

Comments

 1. Co roku, w grudniu, nachodzi mnie refleksja: chcę mieć elfa w swoim domu! Muszę w końcu wcielić to w życie 🙂

  • Papuga z USA Says: December 16, 2015 at 4:16 am

   lepiej późno niż wcale 😉 My też dopiero od dwóch lat mamy elfy w domu. Wcześniej nie było go komu świadomie szukać 😉

 2. Jestem zakochana w tym pomyśle! Świetna notka! A ten elf z książki ma świetną minę, która pasuje do każdej sytuacji! Rewelacja. 🙂

  • Papuga z USA Says: December 16, 2015 at 4:17 am

   Cieszę się, że założenia Papugi się sprawdzają! Możemy być inspiracją;) A co do elfa, masz rację, mina jest uniwersalna a do tego buzia jest odporna nawet np. na czekoladę lub mazak, którym możesz namalować mu wąsy 😉

 3. Elfy, Elfy, to takie bajkowe życie. Dobrze byłoby, aby towarzyszyły nam przez cały rok i pięknie na nas patrzyły i uśmiechały się do nas :-))). Ciekawie wygląda to w Islandii. Tam Elfy to rzeczywistość. Swego czasu czytałam artykuł, jak budowano autostradę w Islandii. Otóż, projekt tej drogi przewidywał nie tylko odpowiednie przejścia dla zwierzątek, a także dla Elfów, Skrzatów, itp. podobnych Stworków.

  • Papuga z USA Says: December 20, 2015 at 5:23 pm

   A to ciekawe! W Islandii byłam tylko przelotem… taka jedna wielka pustelnia … czy oni mają w ogóle jakieś drzewa?? Pewnie dlatego wszystko widać jak na dłoni… nawet elfy 😉

 4. Polecam amerykanska rodzinke z instagramu: thatdadblog. Maja swietne zdjecia I pomysly a Elf jest najprawdziwszy!! 🙂
  Fajna zabawa, zawsze sie zastanawialam o co chodzi z tym elfem a tu prosze Papuga wszystko wyjasnila! Dzieki!! 🙂

 5. […] o których pisałam w art. pt.10 rzeczy, które musisz zrobić w grudniu po amerykańsku  oraz TU i TU, to ze smutkiem muszę przyznać, że Święta w USA ograniczają się do jednodniowej […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close